AÖL Öğrenci Girişi- Açık Lise Öğrenci Sayfası

aol-ogrenci-giris-2016-2017-2018Açık Lise öğrencilerinin çok sık dile getirdiği sorulardan birisi ” açık lise şifremi unuttum ” cümlesidir. AÖL öğrencileri Genellikle aöl öğrenci girişi ekranından çözüm ummaktadırlar, ancak sorun sadece Halk Eğitim Merkezleri vasıtasıyla çözülmektedir. Kısaca şifresini unutan öğrenciler kendisine en yakın HEM yada MEM merkezlerinde yeni şifrelerini alabilirler.

AÖL öğrenci Giriş ekranına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Açık lise öğrenci girişi ekranına girerek hakkınızda ve MEB AÖL hakkında bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Açık Lise kayıt sırasında size verilen kullanıcı adı ve şifreyle girebileceğiniz bu sayfada, sınav giriş yerinizi, sınav adresinizi, bugüne kadar aldığınız kredi ve notları, muaf olduğunuz dersleri, bugüne kadar geçtiğiniz ve geçemediğiniz dersleri, toplam ortak ve seçmeli kredinizi görebilirsiniz. Açık öğretim lisesi eğitime ve öğretime ilk başladığı yıllarda sadece 85 adet sınırlı sayıdaki sınav merkezini, bugün itibariyle aralarında, Şanlıurfa ilinin Halveti, Harran, Siverek, Bilecik ilçeleri, Ardahan iline bağlı Göle ve Damal ilçeleri, Ağrı iline bağlı  Diyadin ve Eleşkirt ilçeleri, Mardin ilinin Savur ve Derik ilçeleri başta olmak üzere toplamda 770 açık lise sınav merkezine çıkartmıştır.

Açık Lise sitesinden ve aöl öğrenci girişi ekranından bu bilgilere ilgili bağlantıları tıklayarak ulaşabilirsiniz. MEB AÖL ‘ de okuyan öğrenci sayısı 2006 – 2017 öğretim yılından toplamda 248.869 öğrenciyken, 2010 – 2011 öğretim yılında toplam 553.283 öğrenciye ulaşmıştır. 2015 – 2016 öğretim yılında ise  592.308 adedi erkek ve 434.474 adedi bayan öğrenci olmak toplamda 1.026.782 öğrenciye ulaşmıştır.

Açık öğretim lisesini bitiren öğrencilerin çoğu YGS ve LYS sınavlarına girerek hatırı sayılır bölümleri kazanmışlardır. Günümüzde Açık Öğretim Lisesini bitirmiş pek çok işadamının başarı hikayeleri gazetelerin sütunlarını süslemektedir.

Açık lise öğrenci girişi sayfasına girerek diploma notunuzu ve diplomanın hangi merkeze gönderildiğini sorgulayabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir